OSP Mszana Dolna
 
Aktualności
 
Galeria
 
Realizowane projekty
 
Historia
 
O jednostce
 
Członkowie OSP
 
Drużyny młodzieżowe
 
Orkiestra Dęta OSP
 
Wynajem sali
 
Imprezy
 
Kontakt
Urząd Miasta Mszana Dolna
MOK Mszana Dolna

SYLWESTER 2019/2020
Szalona  noc  sylwestrowa  2019/2020  to  tylko  w  OSP  Mszana Dolna.  Cena 550zł od pary. Wyśmienite  jadło - cztery  dania  gorące,  (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
W niedzielę 25 lutego 2018 roku  odbyło  się  walne  zebranie sprawozdawcze  w  którym  to  uczestniczyło  70  uprawnionych  do  (...)
czytaj więcej...
„gastrOSPrzęt – wypożyczalnia sprzętu gastronomicznego oraz Sali z zapleczem kuchennym w OSP w Mszanie Dolnej”.
„gastrOSPrzęt – wypożyczalnia sprzętu gastronomicznego oraz Sali z zapleczem kuchennym w OSP w Mszanie Dolnej”. Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej realizuje inicjatywę (...)
czytaj więcej...
Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej
Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej Nasza jednostka bierze udział w projekcie pn. „Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży (...)
czytaj więcej...
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE
,, Betlejemskie pole śpi, a  nad  polem gwiazdka lśni,  z nieba ku dolinie jasny anioł płynie  i szczęśliwe głosi dni  i szczęśliwe głosi dni".   (...)
czytaj więcej...
SYLWESTRA 2014/2015
Szalona noc Sylwestrowa 2014/2015 to tylko w OSP Mszana Dolna. Wyśmienite jadło - cztery dania gorące, przystawki, trunki, napoje wszelakie - 0,5l na parę, zimne i ciepłe napoje bez ograniczeń, (...)
czytaj więcej...
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY - 2018 rok -
Ochotnicza  Straż Pożarna  i  Orkiestra  Dęta  organizuje  pielgrzymkę  do  Częstochowy  w  dniu  14  stycznia  2018 roku.  (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 26.02.2017r.
WALNE  ZEBRANIE  SPRAWOZDAWCZE. 26 Lutego 2017 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za 2016 rok. W zebraniu udział wzięli, poza członkami OSP, zaproszeni goście. Po wysłuchaniu  (...)
czytaj więcej...
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY
Ochotnicza  Straż  Pożarna  i  Orkiestra  Dęta  organizuje  pielgrzymkę  do  Częstochowy  w  dniu  22 stycznia  2017 roku.  (...)
czytaj więcej...
KONCERT NOWOROCZNY
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej  ma  zaszczyt  zaprosić  wszystkich  chętnych  na  KONCERT  NOWOROCZNY  który  (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE
W dniu 14 luty 2016 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-wyborcze podsumowujące prace jednostki za okres 2015 rok, oraz prace zarządu za okres ostatniej kadencji 2010-2015 r. Na tym (...)
czytaj więcej...
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY
Ochotnicza Straż Pożarna i Orkiestra Dęta  organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 06 stycznia 2016 roku. Wyjazd o godz. 6,00 spod budynku OSP ul. Matejki. Koszt wyjazdu - 45 zł. (...)
czytaj więcej...
Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
Zapraszamy wszystkich sympatyków w niedzielę 19 lipca 2015 r.  na co roczny  Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, gdzie w tym roku będziemy gościć dwie orkiestry  (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
W  dniu  01 marca 2015 roku  w  OSP Mszana Dolna  odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze  podsumowujące prace jednostki w 2014 roku.  W  zebrani  (...)
czytaj więcej...
WYBORY 2014 - NASI KANDYDACI
Zapraszamy  do  udziału  w  Wyborach16  listopada  2014 rok- ANTOSZ  Stanisław -- WACŁAWIK  Anna -- STOŻEK  Kazimierz -- POPIOŁEK  Łukasz (...)
czytaj więcej...
Orkiestra Dęta lata 50-te
Zdjęcie archiwalne orkiestry dętej przed starą remizą. (...)
czytaj więcej...
VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w tym roku odbył się z udziałem orkiestr z Polski, Grecji i Słowacji. Rozpoczął się jak zwykle  paradą tych orkiestr ulicami  miasta, (...)
czytaj więcej...
Dzień Strażaka 2014 rok
W niedzielę  4 maja obchodziliśmy  dzień strażaka, którego patronem jest Św. Florian. Podczas uroczystości był czas na wspólna modlitwę, wręczenie odznaczeń dla (...)
czytaj więcej...
Majówki 2014
Jak co roku w miesiącu maju nasi hejnaliści są wierni tradycji koncertowania ku czci Najświętszej Marii Panny grają poranne koncerty  w obydwu mszańskich parafiach. (...)
czytaj więcej...
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 23.02.2014 rok
W dniu 23 luty 2014roku  w OSP Mszana Dolna odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące pracę jednostki w 2013 roku, w którym to udział wzięli członkowie OSP, członkowie (...)
czytaj więcej...
Częstochowa 26.01.2014 rok
Kolędy i pastorałki w wykonaniu Orkiestry i strażaków z Mszany Dolnej i Piekiełka  zabrzmiały na Jasnej Górze w niedzielę 26.01.2014 roku, już po raz 17. Tradycyjnie (...)
czytaj więcej...
SYLWESTRA
Szalona Noc Sylwestrowa 2013/2014 to tylko w OSP Mszana. Wyśmienite jadło, trunki wszelakie, tańce, hulanki, swawole, konkursy, zabawa do rana. info. tel. (18) 33 10 008 (...)
czytaj więcej...
11.11.2013 rok - Święto Niepodległości
Tradycyjnie,  uroczystości  rozpoczęły  się  uroczystą  zbiórką  i  przemarszem  na nasz parafialny cmentarz, gdzie pod pomnikiem ofiar tych, (...)
czytaj więcej...
Pożar w Kasinie Wielkiej
W dniu 03 lutego 2012 roku o godz. 16,00 otrzymano zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Kasinie Wielkiej - pali się stodoła - Jak ustalono na miejscu w stodole zapaliło się siano. (...)
czytaj więcej...
Nasze wspomnienia Henryk Holzer Naczenik 1910-1921
Pani Stanisława, Svava (z Holzerów) Bogatyńska, pisarka lat 94, zamieszkała na stałe w USA przebywająca w Mszanie Dolnej co roku latem w domu rodzinnym na ul. Zaranie 17.  Obecnie (...)
czytaj więcej...
Kalwaria Zebrzydowska 16.08.2013 rok
Jak  co  roku  nasza  jednostka   w  sierpniu  udała  się  na  pielgrzymkę  do  kalwarii  Zebrzydowskiej.  Orkiestra  (...)
czytaj więcej...
VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
VI  Międzynarodowy  Festiwal  Orkiestr  Dętych  im.  Jerzego  Rządły  w  tym  roku  odbył  się  z  udziałem  orkiestr  (...)
czytaj więcej...
Zawody Sportowo - Pożarnicze
W dniu 29 czerwca 2013 na stadionie Ks. Turbacz w Mszanie Dolnej odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze. W zawodach udział wzięło 11 drużyn męskich i 4 drużyny żeńskie. Nasza (...)
czytaj więcej...
LASKOWA 2013
W dniu 09.06.2013 roku w Laskowej odbył się XIV Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych ,, W cieniu kretówki " w którym udział wzięło 14 orkiestr dętych. Naszą orkiestrę (...)
czytaj więcej...
Hejnaliści wierni strażackiej tradycji
Jak co roku w miesiącu maju nasi hejnaliści są wierni tradycji koncertowania ku czci  Najświętszej  Marii Panny. Jak podają źródłowe materiały archiwalne tradycja koncertów (...)
czytaj więcej...
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja jest najmłodszym polskim świętem państwowym. To Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 12 lutego 2004 roku Senat RP ustanowił, że 2 maja będzie Dniem Orła Białego. Wprowadzone (...)
czytaj więcej...
I Mistrzostwa Strażaków OSP - Szczawnica 2013
W dniu 16.02.2013 roku  na stoku Arena Narciarska ,,Jaworki Szczawnica" zostały rozegrane I Mistrzostwa w Narciarstwie o Puchar Polskiego Regionu Pieniny. W zawodach uczestniczyło (...)
czytaj więcej...
ZAPRASZAMY
Szalona Noc Sylwestrowa to tylko w OSP Mszana Dolna. Wyśmienite jadło, trunki wszelakie, tańce, hulanki, swawole, konkursy, zabawa do rana. (...)
czytaj więcej...
Zebranie Sprawozdawcze 24.02.2013 rok
W dniu 24 luty 2013 roku w OSP Mszana Dolna odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze, w którym to udział wzięli członkowie OSP, członkowie honorowi, członkowie wspierający, oraz (...)
czytaj więcej...
XVI Pielgrzymka na Jasną Górę
To już szesnasty raz kolędujemy wspólnie ze strażakami z Piekiełka na Jasnej Górze. 27 stycznia 2013 roku na Jasną Górę  przybyło nas  9 autokarów. (...)
czytaj więcej...
Uroczystości 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Uroczystości 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny rozpoczęły się w Mszanie Dolnej przed siedzibą naszej Jednostki OSP w których to wzięły udział między innymi (...)
czytaj więcej...
Kalwaria - uroczystości zaśnięcia i pogrzebu NMP
17 sierpnia 2012 roku  w Kalwarii Zebrzydowskiej  nasza Orkiestra Dęta wraz z asystą z naszego miasta Mszany Dolnej  brali udział w uroczystościach zaśnięcia Najświętszej (...)
czytaj więcej...
V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
W niedzielę 15 lipca 2012 roku odbył się V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Władysława Żądły.   Rozpoczęło się jak zwykle przemarszem po ulicach naszego miasta, (...)
czytaj więcej...
Wśród gór Beskidu znów słychać hejnalistów ton.
Zgodnie z tradycja sięgającą 1945 roku, w miesiącu maju z wieży kościoła św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej płyną melodie pieśni Maryjnych. Codziennie, gdy tylko ucichnie dzwon (...)
czytaj więcej...
Orkiestra na Pikniku w Chrzanowie
Czerwcowa  wizyta  naszych  muzykantów w  Chrzanowie  na  Małopolskim  Pikniku  Europejskim. Dnia 03.06.2012 rok Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej (...)
czytaj więcej...
Obchody Dnia Strażaka
W niedzielę 6 maja 2012 roku w parafii  Bożego Miłosierdzia  w Mszanie Dolnej o godz. 10,30 Mszą świętą rozpoczęliśmy  świętowanie naszego corocznego święta  Dnia (...)
czytaj więcej...
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Rocznicę uchwalenia 3-go maja świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami Miasta i Gminy Mszana Dolna. Uroczystości rozpoczęto zbiórką pocztów sztandarowych, przemarszem (...)
czytaj więcej...
Walne Zebranie Sprawozdawcze
W dniu  26 lutego 2012 roku w OSP Mszana Dolna  odbyło się  Walne Zebranie Sprawozdawcze, w którym to udział wzięli członkowie OSP,  członkowie Honorowi, członkowie (...)
czytaj więcej...
XV pielgrzymka na Jasna Górę
Już od 15 lat, każdego roku w styczniu na Jasnej Górze kolędujemy wspólnie z chórem i druhami z Piekiełka. W tym dniu to jest w niedzielę 29 stycznia 2012 roku uczestniczyliśmy  (...)
czytaj więcej...
Straż przy Grobie Pańskim
Strażacka warta przy Grobie Pańskim w naszej miejscowości to już prawie ponad 100-letnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez  żołnierzy rzymskich. W całej Polsce (...)
czytaj więcej...
OSP Mszana Dolna wozi wodę - susza w mieście.
Nasza Jednostka w ramach współpracy dowozi wodę z gminy Niedźwiedź do zbiorników ujęcia wodnego na potoku Szklanówka. (...)
czytaj więcej...
Nowy wóz strażacki dla OSP Mszana Dolna.
Nasza Jednostka OSP Mszana Dolna wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. Koszt  zakupu i wyposażenia pojazdu to suma 310 000 zł,  gdzie kredyt  (...)
czytaj więcej...
Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski w OSP Mszana Dolna
 19.09.2011 roku Naszą  Jednostkę  OSP  Mszana Dolna  odwiedził  Minister  Spraw  Zagranicznych  Radosław  Sikorski,  gdzie  uczestniczył  (...)
czytaj więcej...
Pielgrzymka do Kalwarii - sierpień 2011
Jak co roku Nasza Jednostka w sierpniu 2011 roku udała się na pielgrzymkę  do Kalwarii Zebrzydowskiej  aby  uczestniczyć w uroczystościach  Pogrzebu, oraz  Wniebowzięcia (...)
czytaj więcej...
HEJNALIŚCI WIERNI STRAŻACKIEJ TRADYCJI
Hejnaliści wierni kontynuowania strażacko-kościelnej tradycji ku czci Najświętszej Marii panny. Jak podają źródłowe materiały archiwalne tradycja koncertów pieśni Maryjnych (...)
czytaj więcej...
Zebranie sprawozdawczo wyborcze w OSP
W miesiącu lutym 2011 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze OSP Mszana Dolna, podsumowujące rok 2010, gdzie sprawozdania z działalności złozyli prezes Stanisław Antosz, skarbnik (...)
czytaj więcej...