OSP Mszana Dolna
 
Aktualności
 
Galeria
 
Realizowane projekty
 
Historia
 
O jednostce
 
Członkowie OSP
 
Drużyny młodzieżowe
 
Orkiestra Dęta OSP
 
Wynajem sali
 
Imprezy
Urząd Miasta Mszana Dolna
MOK Mszana Dolna

Walne Zebranie Sprawozdawcze 2022 rok
W dniu 13 marca 2022 rok   odbyło  się Walne Zebranie Sprawozdawcze  członków OSP Mszana Dolna. Zarząd  jednostki  otrzymał  jednomyślnie  (...)
czytaj więcej...
Wesołych Świąt Wielkanocnych
Serdeczne życzenia, zdrowych i wesołych Świąt Wielkiej Nocy, oraz radosnego dyngusa w rodzinnym gronie składa wszystkim druhom i ich rodzinom Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO WYBORCZE 14.03.2021 rok
W dniu 14 marca 2021 roku w naszej jednostce OSP odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków. Zgodnie z planem zostały wygłoszone sprawozdania i plany Prezesa, Naczelnika, (...)
czytaj więcej...
SYLWESTER 2019/2020
Szalona  noc  sylwestrowa  2019/2020  to  tylko  w  OSP  Mszana Dolna.  Cena 550zł od pary. Wyśmienite  jadło - cztery  dania  gorące,  (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
W niedzielę 25 lutego 2018 roku  odbyło  się  walne  zebranie sprawozdawcze  w  którym  to  uczestniczyło  70  uprawnionych  do  (...)
czytaj więcej...
„gastrOSPrzęt – wypożyczalnia sprzętu gastronomicznego oraz Sali z zapleczem kuchennym w OSP w Mszanie Dolnej”.
„gastrOSPrzęt – wypożyczalnia sprzętu gastronomicznego oraz Sali z zapleczem kuchennym w OSP w Mszanie Dolnej”. Ochotnicza Straż Pożarna w Mszanie Dolnej realizuje inicjatywę (...)
czytaj więcej...
Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej
Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży Pożarnej i Orkiestry Dętej OSP w Mszanie Dolnej Nasza jednostka bierze udział w projekcie pn. „Zakup wyposażenia dla Ochotniczej Straży (...)
czytaj więcej...
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE
,, Betlejemskie pole śpi, a  nad  polem gwiazdka lśni,  z nieba ku dolinie jasny anioł płynie  i szczęśliwe głosi dni  i szczęśliwe głosi dni".   (...)
czytaj więcej...
SYLWESTRA 2014/2015
Szalona noc Sylwestrowa 2014/2015 to tylko w OSP Mszana Dolna. Wyśmienite jadło - cztery dania gorące, przystawki, trunki, napoje wszelakie - 0,5l na parę, zimne i ciepłe napoje bez ograniczeń, (...)
czytaj więcej...
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY - 2018 rok -
Ochotnicza  Straż Pożarna  i  Orkiestra  Dęta  organizuje  pielgrzymkę  do  Częstochowy  w  dniu  14  stycznia  2018 roku.  (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 26.02.2017r.
WALNE  ZEBRANIE  SPRAWOZDAWCZE. 26 Lutego 2017 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze za 2016 rok. W zebraniu udział wzięli, poza członkami OSP, zaproszeni goście. Po wysłuchaniu  (...)
czytaj więcej...
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY
Ochotnicza  Straż  Pożarna  i  Orkiestra  Dęta  organizuje  pielgrzymkę  do  Częstochowy  w  dniu  22 stycznia  2017 roku.  (...)
czytaj więcej...
Zebranie sprawozdawczo wyborcze w OSP
W miesiącu lutym 2011 roku odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze OSP Mszana Dolna, podsumowujące rok 2010, gdzie sprawozdania z działalności złozyli prezes Stanisław Antosz, skarbnik (...)
czytaj więcej...
Wesołych Świąt Wielkanocnych,
Pokoju ducha, wiary w Boga i ludzi. Umiejętności dostrzegania piękna tego świata, wiary w Siebie i swoje możliwości. Radosnego nastroju, wzajemnego zrozumienia, życzliwości w gronie rodziny (...)
czytaj więcej...
KONCERT NOWOROCZNY
Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszanie Dolnej  ma  zaszczyt  zaprosić  wszystkich  chętnych  na  KONCERT  NOWOROCZNY  który  (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO-WYBORCZE
W dniu 14 luty 2016 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-wyborcze podsumowujące prace jednostki za okres 2015 rok, oraz prace zarządu za okres ostatniej kadencji 2010-2015 r. Na tym (...)
czytaj więcej...
PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY
Ochotnicza Straż Pożarna i Orkiestra Dęta  organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 06 stycznia 2016 roku. Wyjazd o godz. 6,00 spod budynku OSP ul. Matejki. Koszt wyjazdu - 45 zł. (...)
czytaj więcej...
Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
Zapraszamy wszystkich sympatyków w niedzielę 19 lipca 2015 r.  na co roczny  Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, gdzie w tym roku będziemy gościć dwie orkiestry  (...)
czytaj więcej...
WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE
W  dniu  01 marca 2015 roku  w  OSP Mszana Dolna  odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze  podsumowujące prace jednostki w 2014 roku.  W  zebrani  (...)
czytaj więcej...
WYBORY 2014 - NASI KANDYDACI
Zapraszamy  do  udziału  w  Wyborach16  listopada  2014 rok- ANTOSZ  Stanisław -- WACŁAWIK  Anna -- STOŻEK  Kazimierz -- POPIOŁEK  Łukasz (...)
czytaj więcej...
Orkiestra Dęta lata 50-te
Zdjęcie archiwalne orkiestry dętej przed starą remizą. (...)
czytaj więcej...
VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
VII Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w tym roku odbył się z udziałem orkiestr z Polski, Grecji i Słowacji. Rozpoczął się jak zwykle  paradą tych orkiestr ulicami  miasta, (...)
czytaj więcej...
Dzień Strażaka 2014 rok
W niedzielę  4 maja obchodziliśmy  dzień strażaka, którego patronem jest Św. Florian. Podczas uroczystości był czas na wspólna modlitwę, wręczenie odznaczeń dla (...)
czytaj więcej...
Majówki 2014
Jak co roku w miesiącu maju nasi hejnaliści są wierni tradycji koncertowania ku czci Najświętszej Marii Panny grają poranne koncerty  w obydwu mszańskich parafiach. (...)
czytaj więcej...
ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE 23.02.2014 rok
W dniu 23 luty 2014roku  w OSP Mszana Dolna odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze podsumowujące pracę jednostki w 2013 roku, w którym to udział wzięli członkowie OSP, członkowie (...)
czytaj więcej...
Częstochowa 26.01.2014 rok
Kolędy i pastorałki w wykonaniu Orkiestry i strażaków z Mszany Dolnej i Piekiełka  zabrzmiały na Jasnej Górze w niedzielę 26.01.2014 roku, już po raz 17. Tradycyjnie (...)
czytaj więcej...
SYLWESTRA
Szalona Noc Sylwestrowa 2013/2014 to tylko w OSP Mszana. Wyśmienite jadło, trunki wszelakie, tańce, hulanki, swawole, konkursy, zabawa do rana. info. tel. (18) 33 10 008 (...)
czytaj więcej...
11.11.2013 rok - Święto Niepodległości
Tradycyjnie,  uroczystości  rozpoczęły  się  uroczystą  zbiórką  i  przemarszem  na nasz parafialny cmentarz, gdzie pod pomnikiem ofiar tych, (...)
czytaj więcej...
Pożar w Kasinie Wielkiej
W dniu 03 lutego 2012 roku o godz. 16,00 otrzymano zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Kasinie Wielkiej - pali się stodoła - Jak ustalono na miejscu w stodole zapaliło się siano. (...)
czytaj więcej...
Nasze wspomnienia Henryk Holzer Naczenik 1910-1921
Pani Stanisława, Svava (z Holzerów) Bogatyńska, pisarka lat 94, zamieszkała na stałe w USA przebywająca w Mszanie Dolnej co roku latem w domu rodzinnym na ul. Zaranie 17.  Obecnie (...)
czytaj więcej...
Kalwaria Zebrzydowska 16.08.2013 rok
Jak  co  roku  nasza  jednostka   w  sierpniu  udała  się  na  pielgrzymkę  do  kalwarii  Zebrzydowskiej.  Orkiestra  (...)
czytaj więcej...
VI Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
VI  Międzynarodowy  Festiwal  Orkiestr  Dętych  im.  Jerzego  Rządły  w  tym  roku  odbył  się  z  udziałem  orkiestr  (...)
czytaj więcej...
Zawody Sportowo - Pożarnicze
W dniu 29 czerwca 2013 na stadionie Ks. Turbacz w Mszanie Dolnej odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze. W zawodach udział wzięło 11 drużyn męskich i 4 drużyny żeńskie. Nasza (...)
czytaj więcej...
LASKOWA 2013
W dniu 09.06.2013 roku w Laskowej odbył się XIV Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych ,, W cieniu kretówki " w którym udział wzięło 14 orkiestr dętych. Naszą orkiestrę (...)
czytaj więcej...
Hejnaliści wierni strażackiej tradycji
Jak co roku w miesiącu maju nasi hejnaliści są wierni tradycji koncertowania ku czci  Najświętszej  Marii Panny. Jak podają źródłowe materiały archiwalne tradycja koncertów (...)
czytaj więcej...
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
2 maja jest najmłodszym polskim świętem państwowym. To Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 12 lutego 2004 roku Senat RP ustanowił, że 2 maja będzie Dniem Orła Białego. Wprowadzone (...)
czytaj więcej...
I Mistrzostwa Strażaków OSP - Szczawnica 2013
W dniu 16.02.2013 roku  na stoku Arena Narciarska ,,Jaworki Szczawnica" zostały rozegrane I Mistrzostwa w Narciarstwie o Puchar Polskiego Regionu Pieniny. W zawodach uczestniczyło (...)
czytaj więcej...
ZAPRASZAMY
Szalona Noc Sylwestrowa to tylko w OSP Mszana Dolna. Wyśmienite jadło, trunki wszelakie, tańce, hulanki, swawole, konkursy, zabawa do rana. (...)
czytaj więcej...
Zebranie Sprawozdawcze 24.02.2013 rok
W dniu 24 luty 2013 roku w OSP Mszana Dolna odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze, w którym to udział wzięli członkowie OSP, członkowie honorowi, członkowie wspierający, oraz (...)
czytaj więcej...
XVI Pielgrzymka na Jasną Górę
To już szesnasty raz kolędujemy wspólnie ze strażakami z Piekiełka na Jasnej Górze. 27 stycznia 2013 roku na Jasną Górę  przybyło nas  9 autokarów. (...)
czytaj więcej...
Uroczystości 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Uroczystości 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny rozpoczęły się w Mszanie Dolnej przed siedzibą naszej Jednostki OSP w których to wzięły udział między innymi (...)
czytaj więcej...
Kalwaria - uroczystości zaśnięcia i pogrzebu NMP
17 sierpnia 2012 roku  w Kalwarii Zebrzydowskiej  nasza Orkiestra Dęta wraz z asystą z naszego miasta Mszany Dolnej  brali udział w uroczystościach zaśnięcia Najświętszej (...)
czytaj więcej...
V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych
W niedzielę 15 lipca 2012 roku odbył się V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych im. Władysława Żądły.   Rozpoczęło się jak zwykle przemarszem po ulicach naszego miasta, (...)
czytaj więcej...
Wśród gór Beskidu znów słychać hejnalistów ton.
Zgodnie z tradycja sięgającą 1945 roku, w miesiącu maju z wieży kościoła św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej płyną melodie pieśni Maryjnych. Codziennie, gdy tylko ucichnie dzwon (...)
czytaj więcej...
Orkiestra na Pikniku w Chrzanowie
Czerwcowa  wizyta  naszych  muzykantów w  Chrzanowie  na  Małopolskim  Pikniku  Europejskim. Dnia 03.06.2012 rok Orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej (...)
czytaj więcej...
Obchody Dnia Strażaka
W niedzielę 6 maja 2012 roku w parafii  Bożego Miłosierdzia  w Mszanie Dolnej o godz. 10,30 Mszą świętą rozpoczęliśmy  świętowanie naszego corocznego święta  Dnia (...)
czytaj więcej...
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja
Rocznicę uchwalenia 3-go maja świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami Miasta i Gminy Mszana Dolna. Uroczystości rozpoczęto zbiórką pocztów sztandarowych, przemarszem (...)
czytaj więcej...
Walne Zebranie Sprawozdawcze
W dniu  26 lutego 2012 roku w OSP Mszana Dolna  odbyło się  Walne Zebranie Sprawozdawcze, w którym to udział wzięli członkowie OSP,  członkowie Honorowi, członkowie (...)
czytaj więcej...
XV pielgrzymka na Jasna Górę
Już od 15 lat, każdego roku w styczniu na Jasnej Górze kolędujemy wspólnie z chórem i druhami z Piekiełka. W tym dniu to jest w niedzielę 29 stycznia 2012 roku uczestniczyliśmy  (...)
czytaj więcej...
Straż przy Grobie Pańskim
Strażacka warta przy Grobie Pańskim w naszej miejscowości to już prawie ponad 100-letnia tradycja, nawiązująca do pilnowania Grobu Chrystusa przez  żołnierzy rzymskich. W całej Polsce (...)
czytaj więcej...
OSP Mszana Dolna wozi wodę - susza w mieście.
Nasza Jednostka w ramach współpracy dowozi wodę z gminy Niedźwiedź do zbiorników ujęcia wodnego na potoku Szklanówka. (...)
czytaj więcej...
Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski w OSP Mszana Dolna
 19.09.2011 roku Naszą  Jednostkę  OSP  Mszana Dolna  odwiedził  Minister  Spraw  Zagranicznych  Radosław  Sikorski,  gdzie  uczestniczył  (...)
czytaj więcej...
Nowy wóz strażacki dla OSP Mszana Dolna.
Nasza Jednostka OSP Mszana Dolna wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy marki MAN. Koszt  zakupu i wyposażenia pojazdu to suma 310 000 zł,  gdzie kredyt  (...)
czytaj więcej...
Pielgrzymka do Kalwarii - sierpień 2011
Jak co roku Nasza Jednostka w sierpniu 2011 roku udała się na pielgrzymkę  do Kalwarii Zebrzydowskiej  aby  uczestniczyć w uroczystościach  Pogrzebu, oraz  Wniebowzięcia (...)
czytaj więcej...